LKA raidieraksta "Sinerģija" 4.epizode

Piektdiena, 29. oktobris, 2021


29.10.2021 13:00

Informācija par pasākumu

Latvijas Kultūra akadēmija (LKA), gatavojoties šī gada konferenču sērijai "Kultūras Krustpunkti XV", kas norisināsies nedēļas garumā, no 1. līdz 5.novembrim, piedāvā klausītājiem platformā Spotify raidieraksta #LKArunā tematisko sadaļu “Sinerģija” četrās epizodēs. Katrā no četrām epizodēm satiksies pētnieks un mākslinieks, lai apspriestu gadsimtiem senu jautājumu – kādas ir zinātnes un mākslas spējas runāt par un ar pasauli. Par pētniecības un mākslas mijiedarbi, savstarpējām ietekmēm, dialogu, pētnieku un mākslinieku sadarbību, kopdarbību vai savrupu ceļu iešanu – tas viss un vēl – “Sinerģijas” sarunās.

“Sinerģijas” sarunas būs dzirdamas oktobra piektdienu pēcpusdienās plkst.13.00 LKA Spotify platformā https://ej.uz/LKAraidieraksts. Pirmā epizode klausītājus sasniegs jau 8.oktobrī. Mākslas un pētniecības dialoga iespējas, savienojuma un nošķīruma punktus kopā ar sarunu viesiem meklēs LKA Zinātniskās pētniecības centra (LKA ZPC) zinātniskās asistentes – Una Arbidāne un Nadīna Medne.

 

4.epizode / Pētniecība kultūrizglītībā

Raidieraksta “Sinerģija” ceturtajā epizodē sarunā tiekas Latvijas Kultūras akadēmijas profesore un prorektore zinātniskajā darbā Anda Laķe un teātra režisors un Latvijas Kultūras akadēmijas asociētais profesors Elmārs Seņkovs.

Sarunas ietvaros tiek diskutēts par pētniecības nozīmi kultūrizglītībā, pētniecību teātrī un tās nozīmi mākslinieciskajā darbībā, kā arī perspektīvu sadarbību starp Latvijas Kultūras akadēmijas apakšprogrammām, lai attīstītu pētniecības un mākslas mijiedarbības procesus.