Prakses dokumentiPrakses vietu sludinājumiSadarbības organizācijasPrakses iespējas LKAKļūt par prakses devēju |
Prakse Akadēmijā izpaužas kā Specializācijas prakse, kas nozīmē, ka tā ir obligāta bakalaura un maģistra studiju programmu daļa, kas katrā programmā tiek īstenota saskaņā ar nolikumu, un praksē jāveic tādi uzdevumi, kas ir atbilstoši specializācijai, kurā Tu studē. T. i., piem., AVM studenti – filmē, producē, montē u.c., KTM studenti piedalās kultūras projektu īstenošanā, KSM studenti – veic pētījumus, SKS studenti – tulko, raksta tekstus, organizē tematiskus pasākumus, TM studenti – piedalās izrādēs u. tjp.
PRAKSES APJOMS
Prakses apjoms kopumā ir 2 kredītpunkti, ja programmas nolikums neparedz citādi. Lai iegūtu vienu kredītpunktu, praksē jāstrādā vismaz 40 stundas. Kredītpunktu piešķiršanu (apjomu) primāri nosaka veiktās prakses saturs.
MĒRĶIS
Prakses mērķis ir uzlabot studiju programmu īstenošanas rezultātus un nodrošināt Akadēmijas bakalaura un maģistra līmeņa studējošajiem iespējas papildināt studiju programmā apgūtās zināšanas un attīstīt profesionālās darbības prasmes un iemaņas atbilstoši kultūras un mākslas nozares attīstības specifikai, darba tirgus struktūras un vides aktuālajiem nosacījumiem, kā arī darba devēju vajadzībām.
Prakse visbiežāk ir projektu tipa, tajā veic radoša, kultūras, mākslas, starpkultūru, pētnieciska u.tml. rakstura uzdevumus, kurus definē Prakses vadītājs.
PRAKSES NORISES LAIKS
Praksi var īstenot jebkurā Tev izdevīgā laikā līdz Tavai pēdējai sesijai. Taču, neatkarīgi no tā, kad veiksi praksi, prakses vērtējums elektroniskajā sistēmā tiks ielikts tikai Tavā pēdējā sesijā.
PRAKSES VIETAS
Prakses vietu izvēlies Tu pats, izmantojot jebkurus informācijas kanālus vai kontaktpersonas.
Īstenojot praksi, svarīgi atcerēties – praksei jābūt atbalstošai Tavas programmas/ apakšprogrammas specifikai un par praksi netiks atzīta tikai mazkvalificētu uzdevumu ar zemu atbildības pakāpi veikšana! Specializācijas praksi var veikt gan Akadēmijas projektu ietvaros (konferences, izrādes, festivāli, ERASMUS u.tml.), gan ārpus Akadēmijas.
Praksi vari meklēt:
Akadēmija slēdz ar ieinteresētajām organizācijām un institūcijām sadarbības līgumus, lai sekmētu savstarpējo sadarbību kultūras nozarē kopumā, kā arī sekmētu norises konkrētajā jomā (kultūras menedžments, kultūras pētniecība, nemateriālais kultūras mantojums, mūzikas projekti utt.), kurā darbojas sadarbības organizācija. Šo sadarbību būtiska sastāvdaļa ir brīvprātīga prakses vietu (un mācību procesa pētniecības, informatīvās bāzes) piedāvāšana un nodrošināšana Akadēmijas studentiem, tādējādi veicinot viņu kompetenču pilnveidošanu.
Pirms prakses uzsākšanas, konsultējies ar savas programmas, apakšprogrammas vai specializācijas vadītāju.